Başlangıçta

Merhaba, Konya'nın Beyşehir ilçesinde 1985 yılında doğdum. İlkokulu Beyşehir Gazi, Ortaokulu Beyşehir Ali Akkanat, liseyi Beyşehir Anadolu Ticaret Meslek Lisesinde okudum. Ortaokulda kendimi biraz daha aştım ve okul futbol takımında yerimi aldım. Tabiki sınıf başkanlığını da kazandım. Kendime güvenimin geldiği ve kendimi tanımaya başladığım yıllardı. Ortaokul mezuniyetimden sonra lise maceram başladı. Elbetteki sayısal üstünlüğüm vardı. Sınıf başkanlığı ve okul başkanlıklarından sonra mezuniyetimi başarıyla tamamlayıp üniversite hazırlık dönemine girdim.

Daha Sonra...

Üniversitenin ilk ayağı olan Ereğli MYO Bilgisayar Programcılığı bölümü hayat çizgimi belirledi. Bu iki yıllık üniversitede veritabanı işlemleri ve web site tasarımında kendimi geliştirmeye başladım. Önceden web sitesi tasarlarken CSS ve Javascriptler o kadar meşhur değildi. Tasarımlar photoshopta yapılır ve program içerisinden HTML kaydedilirdi. Arkasından kodlamalara geçilirdi. Bu sebepten dolayı photoshop noktasında da iyi bir yere geldim. Şu anda web tasarımda çok fazla kullanılmadığından dolayı photoshopu unutacağımdan korktuğum için yurtdışındaki mankenler ve sanatçılara duvar kağıdı (wallpaper) ve posterler tasarlamaya başladım. Daha sonra yazılım yeteneğimi bir sektöre yöneltmek amacıyla üniversite hayatımın ikici ayağı olan Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi İstatistik Bölümüne geçiş yaptım. Orada edindiğim kazanımlar ve deneyimler tarif edilemez. Üniversitede R programlama ile tanıştım ve açık kaynak kodlu yazılımlara yoğunlaştım ve üniversite içerisinde R programlama ile ilgili kolokyumda sunum yaptım. Üniversiteden mezun olduktan bir sene sonra yüksek lisansa başladım.

Son Zamanlarda...

Bilgisayar programcılığı bölümünden mezun olduktan hemen sonra Beyşehir Endüstri Meslek Lisesinde bilişim öğretmenliğine başladım. Muğla üniversitesi yıllarımda Daskyleion Başkanlığında veri tabanı yazılımcısı olarak çalıştım ve arkeolojiyle tanışma fırsatım oldu. Üniversite mezuniyetimden sonra ingilizceden eksiklerimi tamamlayarak Beyşehir Necip Fazıl Kısakürek İmam-Hatip Ortaokulunda ingilizce öğretmenliğine başladım. Arkasından Hatay'da vatani görevimi yaptıktan hemen sonra Beyşehir İhsan Kabadayı Ortaokulunda ve Beyşehir İmam-Hatip Lisesinde ingilizce öğretmenliğine devam ettim. Tabi bu sırada boş durmayarak Yard. Doç. Dr. Nida GÖKÇE ile birlikte yüksek lisans eğitimi almaya başladım. Aynı zamanda web master olarak freelance iş yapmaya başladım. Şu anda freelance iş yapmaya ve uzaktan eğitim olmak üzere ingilizce ve web tasarım - yazılım dersi vermeye devam ediyorum.

Deneyimler

2015 - 2016 Beyşehir Anadolu İmam-Hatip Lisesi (İngilizce Öğretmeni)
2015 - 2016 Beyşehir İhsan Kabadayı Ortaokulu (İngilizce Öğretmeni)
2014 - 2015 Beyşehir NFK İmam-Hatip Ortaokulu (İngilizce Öğretmeni)
2012 - 2013 Daskyleion Kazı Başkanlığı (Veritabanı Yazılımcısı)
2011 - 2012 MU Bilgisayar Laborantı
2008 - 2009 Entegre Yazılım (Web Designer)

Serifika ve Diplomalar

IELTS International English Language Testing System
İş Sağlığı ve Güvenliği Sertifikası
Muğla Üniversitesi İstatistik Bölümü Yüksek Lisans Diploması
Muğla Üniversitesi İstatistik Bölümü Diploması
Ereğli MYO Bilgisayar Programcılığı Bölümü Diploması